Hírek
2023. Szeptember 23. 09:48, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Nőtt a vendégéjszakák száma Pápán, tekintsük át, hogyan néz ki ez a szám más településeken
Pápa turisztikai szempontból számos lehetőséggel rendelkezik, kezdve az Esterházy-kastélytól, egészen a Várkertfürdőig, vagy a közelben található Bakonyig.
A Pápai Médiacentrum híradásában dr. Áldozó Tamás polgármester elmondta, a 2023-as év nyara volt a legjobb azóta, hogy idegenforgalmi adót kell fizetni Pápán.
2023 nyári hónapjaiban meghaladta Pápán a vendégéjszakák száma a 35 ezret, ami az elmúlt 5 év legjobb adatának számít.
Nézzük, hogy a statisztikai adatok szerint más településekhez hasonlítva mit mutatnak a számok:
Pápa: 2022-ben a teljes évet tekintve 75 ezer vendégéjszakát regisztráltak városunkban.
Sümeg: 93 ezer vendégéjszaka
Sárvár: 696 ezer vendégéjszaka
Celldömölk: 43 ezer vendégéjszaka
Tapolca: 139 ezer vendégéjsza
Tata: 129 ezer vendégéjszaka
Győr: 459 ezer vendégéjszaka
Balatonfüred: 951 ezer vendégéjszaka
Veszprém (csak 11 hónapos tatisztikát találtunk 2022-ből): 170 ezer vendégéjszaka 2022 első 11 hónapjában
Forrás: KSH - Turizmus.com Fotó: Archív
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 10:14, szombat | Helyi
A pápai adventi forgatagban járt Takács Péter
Az egészségügyi államtitkár, a Fidesz helyi választókerületi elnöke Kovács Zoltán kíséretében találkozott a választókkal.
2025. December 19. 13:51, péntek | Helyi
Összefirkálták a Fő téri Eszterházy-szobor talapzatát
Újabb rongálás történt a Fő téren, ezúttal Eszterházy Károly városépítő püspök szobrának talapzatát firkálták össze.
2025. December 19. 12:29, péntek | Helyi
Látványos szakaszához ért az evangélikus templom belső felújítása
Folytatódik a pápai evangélikus templom több mint 140 éves műemléképületének átfogó felújítása, amely jelenleg a harmadik ütemnél tart.
2025. December 18. 17:09, csütörtök | Helyi
Két autó ütközött a Török Bálint utcában
Teljes útzár mellett folyik a helyszínelés.

