Hírek
2020. December 10. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
NNK: ügyeljünk a védekezésre és bízzunk a vakcinában!

A járványügyi szabályok betartására és a védőoltások iránti bizalom fenntartására kérte a lakosságot a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs sajtótájékoztatóján szerdán.
Galgóczi Ágnes kérte, hogy a karácsonyi készülődés során mindenki fokozottan ügyeljen a járványügyi szabályok betartására, különösen a zsúfolt helyeken, például bevásárlóközpontokban, mert ezek kritikus pontjai a fertőzés terjedésének.
Beszélt arról is: Magyarországon a hatóságok, szakemberek azért dolgoznak, hogy a lakosság számára a közeljövőben elérhető legyen biztonságos és hatékony védőoltás.
A védőoltások már bizonyítottak. Számos fertőző betegség van, amely vakcinával megelőzhető. Magyarországon széles körű bizalom övezi a védőoltásokat. "Kérek mindenkit, hogy ezt a bizalmat továbbra is tartsa fenn!" - mondta a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 15. 07:00, hétfő | Belföld
Anyára és gyerekére gyújtotta rá két férfi a házat Véménden
Emberölés kísérlete miatt nyomoznak a rendőrök két férfi ellen, akik Molotov-koktélokkal gyújtottak fel egy véméndi családi házat.
2022. Augusztus 15. 05:00, hétfő | Belföld
Folytatódik a meleg, napsütéses idő
Folytatódik a következő napokban a meleg, napsütéses, jellemzően száraz idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.
2022. Augusztus 14. 16:02, vasárnap | Belföld
Légtérberepülést tart hétfőn a honvédség Budapest egén
Légtérberepülést tart a Magyar Honvédség augusztus 15-én a kora délutáni órákban Budapesten, az augusztus 20-i légibemutató előkészítéseként - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2022. Augusztus 14. 15:01, vasárnap | Belföld
Erdőkért felelős államtitkár: ezután is szabályozott keretek között fog zajlani a fakitermelés
Az erdészeti, a természetvédelmi hatóság és a nemzeti parkok szakemberei a fakitermelés szabályozására vonatkozó rendelet módosítása után is ugyanúgy ellenőrizni fognak minden fakitermelést, mint eddig