Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2019. Július 18. 12:56, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), 24.hu

Nincs több külföldi szennyvíziszap - A kormány betiltja a behozatalát

Nincs több külföldi szennyvíziszap - A kormány betiltja a behozatalát

A szennyvíziszap külföldről történő behozatalát a magyar hatóságok a jövőben nem fogják engedélyezni - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten.

Gulyás Gergely azt mondta, a magyar kormány a környezetvédelem oldalán áll és "más szennyeséből" sem kér, ezért úgy döntött, a magyar szennyvíziszap bőven elegendő a magyar termőföldnek, ezért nincs szükség külföldről szennyvíziszap behozatalára.

Hozzátette: az ezzel kapcsolatos engedélyek felülvizsgálatát megkezdik. A miniszter közlése szerint a tilalomra az áruk szabad áramlásának uniós alapelve miatt nincs lehetőség.

Mint ismeretes, Székesfehérvár esetén kívül a Pápához tartozó Tapolcafő is érintett a szennyvíziszap üzletben, ugyanis a település határában lévő egykori agyagbánya gödreibe szállítanak Olaszországból és Horvátországból származó anyagot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán

2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi

Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó

A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.

2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi

38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz

A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.