Hírek
2019. Március 22. 12:54, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Vezess.hu
Nincs az ország halálútjai között a 83-as
Bár valóban sok baleset történik a 83-ason, elsősorban annak Győr és Pápa közötti szakaszán, de a sokak által halálútnak nevezett 83-as mégsem szerepel az ország 20 legveszélyesebb útja között.
A Vezess.hu által kikért KSH-adatokból kiderül, a statisztikai hivatal jelenleg legfrissebb2017-es számai szerint 18 százalékkal több halálos baleset történt (133), mint egy évvel korábban (113).
Az utakra lebontott szomorú statisztikát évről évre a 4-es főút "vezeti", 22 halálos baleset történt 2017-ben ezen az úton, majd két autópálya, az M3-as és az M1-es következik, melyekre szintén nagyon sokat járt a mentő.


2017-ben 16 489 személyi sérüléssel járó baleset volt az országban, ami az ORFK legfrissebb adatai szerint tavaly 16 916-ra emelkedett, azaz tovább romlott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 19:18, péntek | Helyi
Kigyulladt egy lakóház pincéje Pápadereskén
A Rákóczi utcába a pápai tűzoltók több egysége vonult.
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

