Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2020. Április 26. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI/illusztráció: pixabay

Népszerű a nagycsaládosok autóvásárlási programja

Népszerű a nagycsaládosok autóvásárlási programja

Már közel 3300-nál jár a nagycsaládosok autóvásárlási programjában a lízing segítségével megvásárolt autók száma - közölte a Magyar Lízingszövetség az MTI-vel szombaton.

A szervezet adatai szerint márciusban 438 szerződést kötöttek, a program tavaly júliusi indulásától kezdve pedig több mint 9 milliárd forint értékű finanszírozást nyújtottak a lízingcégek a hétüléses új autókhoz.

Az első három hónapban 1459 új hétüléses - maximum 2,5 millió forintos állami támogatással megvásárolható - kocsihoz nyújtottak finanszírozást a magyar lízingcégek, a nagycsaládosok autóvásárlási programjának tavalyi júliusi rajtja óta pedig összesen 3277 járműre kötöttek szerződést - közölte a lízingszövetség.

A közlemény idézi Tóth Zoltánt, a szervezet főtitkárát, aki elmondta, hogy egy-egy szerződés esetében az átlagos finanszírozott összeg meghaladja a 2,8 millió forintot. Kedvezőnek nevezte, hogy kevés lízingkérelem nem kapott zöld jelzést a program indulása óta, a jóváhagyott igénylések aránya ugyanis továbbra is kimagaslóan nagy.

A lízingszövetség főtitkára hangsúlyozta, hogy a nagycsaládosok autóvásárlási programja jól működik és sikeresnek mondható a lízingpiac oldaláról is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.