Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2014. Január 31. 09:24, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Nem szervezi tovább az érettségi felkészítőt az MSZP

Nem szervezi tovább az érettségi felkészítőt az MSZP

A párt helyi szervezete és a Pápa-holnap.hu érettségi előkészítő tanfolyamot szervezett. Sok negatív vélemény érkezett - mondta el Grőber Attila, az MSZP helyi elnöke, ezért pártja kilép a felkészítő szervezéséből.

- Mi jó szándékkal segíteni akarunk. Egy pártnak ez feladata. De az elmúlt napokban olyan információk jutottak el hozzám, hogy amit tettem, a tanári létemmel nem összeegyeztethető, lévén, hogy összemosódik a tanárságom és a politikai tevékenységem. Ez pedig - esetleg - rossz fényt vethet az iskolára, amelyben tanítok – ismertette a hozzá éljutott véleményeket a sajtó képviselőivel a politikus. Ugyanakkor elmondta,a tanfolyammal kapcsolatban egyetlen iskola, vagy segítő pedagógus neve nem hangzott el.

Hozzátette, a negatív vélemények miatt pártja kilép a szervezésből. - Ha én bárminek az akadálya vagyok, vagy bármikor bárki azt gondolja rólam, hogy rossz fényt vethetek az iskolámra, akkor aludjon nyugodtan. Én nem akarok sem rossz fényt vetni, sem akadály lenni. Ezért az MSZP helyi szervezete az érettségi felkészítő tanfolyam minden nemű szervezéséből, lebonyolításából kilép – jelentette be Grőber Attila.

Elmondta, a honlap szerkesztősége folytatja az érettségi tanfolyam szervezését és felveszi a kapcsilatot egy civil szervezettel, amely segítséget nyújthat.

Grőber Attila csalódottságának hangot adva úgy fogalmazott, hogy amikor bejelentette az érettségi előkészítő elindulását, arra számított, hogy több szervezet is a kezdeményezés mellé áll, melyek esetleg más tantárgyakból vállalják a tanfolyam lebonyolítását.- Végül hozzátenném azt is, ami rám igaz, az legyen igaz mindenkire, aki a köz feladataiban dolgozik. Magunk szemében a gerendát is észre kell vennünk, másokéban pedig legfeljebb csak a szálkát. És nem pedig fordítva, ahogy ebben az ügyben történt – hangsúlyozata párt helyi elnöke.

A sajtótájékoztatón Grőber Attila szólt a hétvégi programjukról is. A február elsejei rendezvény a köztársaság kikiáltására való megemlékezés mellett egy politikai gyűlés is lesz, hiszen ekkor mutatják be az ellenzéki összefogás közös országgyűlési képviselő-jelöltjét, Gőgös Zoltánt. A programot szombaton 10 órakor a Kossuth-szobornál tartják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 07:33, csütörtök | Helyi

Ujvári Szilvia: a Várkertfürdőben jóval nagyobb lehetőség rejlik

Úgy látja, jelenleg egy fontos elem hiányzik a rendszerből: egy, a fürdőhöz és a sportlétesítményekhez kapcsolódó szállodafejlesztés.

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.