Hírek
2020. Április 09. 21:39, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápa-ma.hu
Nem lesznek húsvétkor szigorító intézkedések Pápán
Orbán Viktor miniszterelnök a mai napon jelentette be, hogy meghosszabbítják a korábban elrendelt kijárási korlátozást, továbbá, hogy húsvét idejére a polgármesterek szigorító szabályokat hozhatnak saját településeiken.
Dr. Áldozó Tamás polgármester ezzel kapcsolatban a Pápa-ma.hu-nak elmondta: "Speciális, szigorító intézkedések bevezetését nem tartom szükségesnek városunkban, azonban azt fontos hangsúlyozni, hogy a kijárási korlátozás Pápán is érvényben van, tehát csak az hagyhatja el otthonát, akinek feltétlenül szükséges. Arra kérem a pápaiakat, tartsák be a járvány terjedésének megelőzésére hozott szabályokat, kerüljék a csoportosulásokat, tartsanak legalább 2 méter távolságot egymástól, fordítsanak kiemelt figyelmet a higiéniára és leginkább maradjanak otthon - mondta. Hozzátette, a húsvét idén másként telik majd, mint ahogy megszoktuk, kerülni kell a nagy tömeget a bevásárlóközpontoknál és a családi találkozókról is le kell most mondani."
Dr. Áldozó Tamás áldott húsvéti ünnepeket kívánt minden pápai polgárnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

