Hírek
2026. Február 09. 15:53, hétfő |
Helyi
Forrás: Veszprém Vármegyei Főügyészség
Nem először bántalmazták a 14 éves lányt - Távoltartást rendeltek el!
A kiskorú sértettől történő távoltartás elrendelésére tett indítványt a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 15 és 16 éves lánnyal szemben, akik a megalapozott gyanú szerint többször is bántalmaztak egy fiatal lányt Pápán.
A nyomozás adatai szerint a gyanúsítottak először 2026. február 4-én beszélték meg, hogy a korábbi, egyikük elhunyt édesapjára tett sértő megjegyzése miatt számon kérik a sértettet. Az esti órákban találkozóra hívták, melynek során a karjánál fogva az egyik nagyáruház mélygarázsába húzták a sértettet, majd azon keresztül kimentek vele a szomszédos utcára. A két lány itt kiabálva a korábbitól eltérő okokból számonkéréseket intézett a sértetthez, fenyegették, haját tépték, arcon ütötték. A lány amiatti félelmében, hogy még jobban megverik, menekülni sem próbált.
A gyanúsítottak másnap délután elhatározták, hogy ismét számon kérik ismerősüket, és békülést színlelve, újabb találkozóra hívták. A lányok egy kiskorú fiú ismerősükkel mentek a megbeszélt helyre, s amikor találkoztak a sértettel, őt a 16 éves elkövető egy szűk, két belvárosi utcát összekötő sikátorba behúzta, s kérése ellenére sem engedte el.
A lányok a sikátorban ütötték, hajánál, kabátjánál fogva rángatták a sértettet, fejét egy alkalommal a kőfalba is beütötték, miközben élete, testi épsége elleni fenyegetésekkel, szidalmakkal illették. A társaságukban lévő fiatal fiú kérte, hogy hagyjanak fel a bántalmazással, melynek végül az ő fellépése vetett véget azzal, hogy a gyanúsítottak és a sértett közé állt.
Az ügyészség a bűnismétlés és a bizonyítás megnehezítésének veszélye miatt indítványozta a gyanúsítottak sértettől történő távoltartásának elrendelését, amelynek a Veszprémi Járásbíróság nyomozási bírója helyt adott és a kényszerintézkedést négy hónapra elrendelte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.
2026. Április 02. 09:32, csütörtök | Helyi
Pápa is csatlakozik a Nem Oké kampányhoz – közösen lépnek fel az iskolai bántalmazás ellen
Fontos kezdeményezéshez csatlakozik Pápa: a város részt vesz a „Nem Oké” elnevezésű országos kampánysorozatban, amelynek célja az iskolai bántalmazás, vagyis a bullying visszaszorítása és megelőzése.

