Hírek
2015. Szeptember 15. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Négy településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap
Négy településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap: Budapest XIII. kerületében önkormányzati képviselőt, Kecskeméten, Miskolcon és Öcsödön települési nemzetiségi képviselőket választanak.
A főváros XIII. kerületében, a 10. számú egyéni választókerületben azért kell időközi választást tartani, mert júniusban elhunyt Bodorné Farkas Zsuzsánna, aki tavaly októberben az MSZP és a XIII. kerületi Lokálpatrióták Egyesülete támogatásában nyert mandátumot a körzetben.
Kecskeméten horvát települési nemzetiségi képviselőket választanak, Miskolcon görög települési nemzetiségi képviselőket, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Öcsödön pedig roma nemzetiségi képviselőket.
A Pest megyei Pilisvörösváron a roma települési önkormányzat önfeloszlatása miatt tartottak volna időközi választást, ám ez jelöltek hiányában elmarad, így a település roma nemzetiségi választópolgárai legközelebb csak a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

