Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2018. Augusztus 15. 09:25, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Bors Online

Négy milliárdos számlát kapott a vaszari férfi

Négy milliárdos számlát kapott a vaszari férfi

Kovács Ferenc az NKM Földgázszolgáltató Zrt.-től kapott számlalevelet. A sárga csekken 4 milliárd 100 millió forint szerepelt.

"A feleségem mesélte, hogy azt látta, hogy teljesen elfehéredem. Én erre nem is emlékszem, mert annyira megdöbbentem, hogy kiesett az életemből néhány másodperc"– mesélte Ferenc a Borsnak, akinek ráadásul a hétvége miatt hétfőig várnia kellett, hogy beszélhessen a szolgáltatóval.

- Úgy mentem oda az ügyfélszolgálatra hétfőn, hogy szeretném kifizetni ezt a csekket. Az úr tájékoztatott, hogy nála nem tudok fizetni, de én ragaszkodtam hozzá. Amikor közelebbről megnézte a csekket, nem hitt a szemének. Hívta a főnökét. Kiderült, hogy a csekket kiállító ügyintéző írta el az összeget. Végül csak 15 ezer forintot kellett fizetnem - tette hozzá Kovács Ferenc.

A csekken látszik, hogy a megbízás jogcíme alatti számsor megegyezik a fizetendő összeggel, tehát az került véletlenül rossz rubrikába. Az ügyintéző valószínűleg igen fáradt lehetett, mert egy nyomtatandó csekk kiállításakor többször is rá kell nézni a monitorra, és több alkalommal is be kell gépelni a fizetendő összeget. Ferenc mégsem haragszik. A szolgáltató sűrű elnézések közepette elismerte: az egyedileg kiállított csekket elszúrta.

Nem szeretném, hogy elbocsássák az illetőt. Emberek vagyunk, hibázunk”
– mondta a Borsnak a vaszari szerszámkészítő.

A csekk amúgy fizetési felszólításnak minősül, ezért az ilyen hibás esetekben a fogyasztónak minél hamarabb jeleznie kell a hibát.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.