Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2021. Június 22. 12:31, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Ne adjon esélyt a besurranó tolvajoknak!

Ne adjon esélyt a besurranó tolvajoknak!

Rendőrségi tapasztalat, hogy a nyári időszak beköszöntével megnövekedhet azoknak a bűnelkövetőknek a száma, akik a lakások, családi házak, nyaralók nyitva hagyott ajtajain vagy nyílászáróin keresztül jutnak be az otthonokba, és eltulajdonítják a könnyen fellehető értékeket. A besurranásos lopások megelőzése érdekében kérjük, fogadja meg az alábbi tanácsainkat:

- Az utcakaput és a lakás bejárati ajtaját akkor is zárja be, ha otthon tartózkodik! A házimunka vagy egyéb otthoni tevékenység közben nem biztos, hogy észreveszi, ha a nyitva hagyott kapun vagy a bejárati ajtón keresztül egy idegen jutott be a lakásba, aki pár perc alatt észrevétlenül távozhat, és jelentős értékű zsákmányt vihet magával.

- Ha kerti munkát végez vagy csak pár percre ugrik át a szomszédba, akkor is zárja be a lakását! A lakáskulcsot vigye magával és ne a bejárati ajtó közelében rejtse el! A tolvajok a biztosnak hitt rejtekhelyeket is könnyűszerrel felfedezik.

- Legyen óvatos a szellőztetés alkalmával! Az utcafrontra vagy függőfolyosóra nyíló, alacsonyan elhelyezkedő ablakokat csak akkor hagyja nyitva, ha a helyiségben tartózkodik. Többször előfordult már, hogy a tolvaj az ablakon keresztül jutott be a lakásba, és így tulajdonította el a szobában található értékeket.

- Ha módja van rá, szereltessen fel ajtónyitásra működő hangjelző készüléket!

- Az éjszaka nyitva hagyott ablak is vonzó lehet a tolvajok számára. Lehetőség szerint védje ablakát leengedett redőnnyel! Csupán a szúnyogháló nem nyújt kellő védelmet a besurranók ellen.

Biztonságos nyarat kíván a Pápai Rendőrkapitányság!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.