Hírek
2025. Április 05. 07:56, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai
Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.
Hozzátette, azt látják, hogy január-februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a díjak, az internetről van szó, a televíziózásról vagy a mobilszolgáltatási díjakról. Azért ez elég magas - fogalmazott.
Következik a további díjemelés - mondta a miniszter, hozzátéve, áprilistól szeretnének további áremeléseket végrehajtani ezek a szolgáltatók, ez elfogadhatatlan.
Kiemelte:
alapvetően azt szeretnék elérni, hogy önkéntes árkorlátozás legyen, ne emelkedjenek tovább az árak. "Mi azt gondoljuk, hogy nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Egy hetük van rá, hogy visszajöjjenek - ez hétfő-kedd -, hogy milyen vállalásokat tudnak tenni számunkra"
- mondta.
A felvetésre, hogy áprilisban valamilyen döntés születhet, ami ármérséklő hatással lehet, azzal reagált: a kormány fog arról dönteni, hogy a piaci szereplők vállalásai elfogadhatóak-e, vagy a piaci szabályozás eszközéhez fog nyúlni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

