Hírek
2011. November 16. 15:44, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Nagy a munkaerő kereslet a városban
Legalábbis a megyében Ajka és Veszprém mellett Pápán a legnagyobb a kereslet.
Tovább csökkent a munkanélküliek száma Veszprém megyében; szeptember végén a tavalyi évhez viszonyítva 13,7 százalékkal kevesebb - összesen 15.143 - regisztrált álláskeresőt tartottak számon a megye munkaügyi kirendeltségein - közölte a Veszprém megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel.
A közlemény szerint szeptemberben az előző hónaphoz képest kissé emelkedett (143 fővel), az egy évvel korábbihoz képest viszont 2.400 fővel csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma.
A megyében szeptemberben 9,4 százalékos az álláskeresők gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya, míg augusztusban ez az arány 9,3 százalék volt.
A területi különbségek továbbra is jelentősek a megyén belül: szeptember végén Balatonfüred, Veszprém, Tapolca, Balatonalmádi, és Ajka térsége rendelkezett a megyei átlagnál alacsonyabb mutatóval. A harmadik negyedév végén a megyében egyedüliként a sümegi foglalkoztatási körzet gazdaságilag aktív népessége volt az országos átlagnál is nagyobb arányban állás nélkül (13,1 százalék).
Szeptemberben 1.442 üres állást kínáltak a munkát keresőknek a megyében, amely az egy évvel korábbinál csaknem másfélszer több. Veszprém megye munkaügyi kirendeltségein 1.011 álláshelyet töltöttek be a kilencedik hónapban, a legnagyobb munkaerő kereslet Ajka, Veszprém és Pápa térségében mutatkozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

