Hírek
2016. Július 28. 13:12, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs), atv.hu
MSZP - Nem jön össze a kellő számú aláírás
A Nemzeti Választási Iroda elnökhelyettese az ATV Egyenes Beszéd című műsorában jelentette be, hogy nem lesz meg az állami földek privatizációjával kapcsolatos népszavazáshoz szükséges 200 ezer hiteles aláírás.
Vagyis nem lesz ebben a kérdésben népszavazás.Dr. Gáva Krisztián elmondta a műsorban, hogy „az ívek csaknem 96 százalékos feldolgozottsága mellett 173.341 érvényes és 42.859 érvénytelen aláírást találtak", és hiába van még hátra tízezer ellenőrzésre váró aláírás, ha azok közül mind érvényes lenne, akkor sem lenne meg a 200 ezer. Hozzátette, a héten meglesz a 100 százalékos feldolgozottság.
A televízió telefon érte el Gőgös Zoltánt az MSZP politikusát, aki benyújtotta a népszavazási kérvényt. A politikus azt mondta, ők nem értenek egyet az NVI számolási metódusával, szerintük igenis megvan a 200 ezer érvényes aláírás és mindenképpen megóvják az iroda döntését.
Gőgös szerint a Fidesz eldöntötte, hogy ilyen népszavazás márpedig nem lesz, és az NVI munkatársainak úgy kellett összeszámolniuk az íveket, hogy a referendum kiírása meghiúsuljon.
Az NVI elnökhelyettes reagált azokra a vádakra is, miszerint a választási iroda emberei valamilyen titkos, a hivatalos szabályzattól eltérő utasítás szerint számolták volna össze az íveket. Elmondta, tegnap minden kért dokumentumot nyilvánosságra hoztak az aláírások ellenőrzésével kapcsolatban, amiket amúgy nem is kellett volna, csak a sajtóban megjelent támadások miatt így döntöttek.
Fotó: facebook (Kocács József)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

