Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2024. Május 31. 21:06, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt)

Molnár Valéria praxisközösségeket hozna létre

Molnár Valéria praxisközösségeket hozna létre

A pápai háziorvosi ellátás problémáira hívta fel a figyelmet mai sajtótájékoztatóján a képviselő-jelölt és testvére, Molnár István független polgármester-jelölt.

Molnár Valéria, aki háziorvosként dolgozik Pápán elmondta, a pápai körzetek egyharmada nem sokkal ezelőttig betöltetlen volt, de országosan is jelentős a háziorvos hiány. Helyettesítéssel oldják meg a problémát, ám ez az ellátás minőségének a rovására mehet. Mint mondta, az önkormányzatok feladata nem könnyű, hiszen a háziorvosgárda egyre idősebb, és egyre nehezebb utánpótlást taláni, de mindenképpen dolgozni kell a megoldáson.

- Az 1 orvos 1 praxis 1 rendelő elvén alapulva, nem csak anyagi megbecsülést, hanem biztonságot és jövőképet nyújtva az eddigi támogatási, letelepedési terveket tovább kell fejleszteni. Jelenleg nem látom Pápa Város Onkormányzatának azt a törekvését, hogy a praxisok betöltésre kerüljenek - mondta Molnár Valéria, majd felsorolta megoldási javaslatait:

- Fiatal orvosok Pápára vonzása, rövid-, közép- és hosszútávú támogatási rendszer bevezetésével. A támogatás lehet: pénzbeli támogatás, adókedvezmények, szolgálati lakás biztositása, eszköz beszerzés.
- Szoros praxisközösségek létrehozásának támogatása, közüzemi díjak elengedésével, eszközök, felszerelés biztosításával.
- Egészségügyi konzultatív tanács létrehozása, helyi egyeztetés a városi orvosok között és konzultáció a kormánnyla, valamint a kamarákkal a megbízott városi főorvos vezetésével.

Molnár Valéria beszélt a 3. választókerülettel kapcsolatos elképzeléseirő is.

- Rendezné az orvosi rendelő környezetét, parkolóhelyeket létesítene

- Parkolólemezeket építene a huszáron, a parkolási gondok megoldására

- A kitaposott nyomok helyén építene gyalogutakat

- Tematikus játszótereket alakítana ki

- Kutyafuttatót létesítene

- Az Erkel utcán kerékpározók biztonsága érdekében a Somlai út és a Zárda utca között burkolt padkán vezetett nyílt kerékpársávot, a Celli út felé kerékpáros nyomot jelölne ki.

- Utakat, járdákat újítana fel, támogatná a magánerős beruházással létrehozott új utcák burkolatának megépítését

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.