Hírek
2026. Február 26. 15:11, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Miért nincsenek tiszás plakátok a köztereken?
Miután megkezdődött a kampányidőszak, megjelentek a különböző pártok hirdetései a köztereken, kivéve a Tisza Párt plakátjait. Több olvasónk is azt kérdezte, hogy miért?
Megszokhattuk, hogy minden választási kampány során gyakorlatilag megtelnek a közterületek az egyes pártok, jelöltek hirdetéseivel. Most sincs ez másként, a városban a legtöbb plakáton Takács Péter, a Fidesz jelöltje szerepel, de sok hirdetése került ki Molnár Bálintnak, a DK jelöltjének és Nardai Péter (Mi Hazánk) arcképével is lehet találkozni városszerte. A Tisza Párt és Ujvári Szilvia azonban egyelőre egyetlen plakátot sem helyezett ki.
Magyar Péter a Telexnek adott interjújában mondta el, hogy puritán, egyszerű kampányt folytatnak, óriásplakátjaik nem is lesznek. A jelöltekről készülnek kisebb, oszlopokra felhelyezhető hirdetések, ám kisebb számban. Magyar Péter saját bevallása szerint a plakátok ellen érvelt, mivel nem igazán látja, hogy bármilyen jelentőséggel bírnának. "Vizuális környezetszennyezésnek tartom ezeket a dolgokat" - mondta, de meggyőzték, így márciusban fognak kihelyezni plakátokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.
2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi
25 éves a pápai Bázisrepülőtér
„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”

