Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2023. November 15. 20:23, szerda | Helyi
Forrás: Veszprém Vármegyei Főügyészség

Megzsarolta a 25 éves nő, hogy ha nem ad neki pénzt, pletykát terjeszt róla a városban

Megzsarolta a 25 éves nő, hogy ha nem ad neki pénzt, pletykát terjeszt róla a városban

Zsarolás bűntette miatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség annak a 25 éves nőnek, aki 2023 nyarán, majd novemberben a sértett egzisztenciáját érintő fenyegetésekkel szerzett, illetve próbált pénzt szerezni egy pápai férfitól.

A megalapozott gyanú szerint az elkövető először azt követelte a sértettől, hogy adjon neki 40 000 forintot, máskülönben valótlanul feljelenti, hogy a férfi őt megmérgezte, ez pedig az állásába kerülhet. A fenyegetés hatására a sértett átadta a gyanúsított által követelt pénzösszeget.

2023. november 12-én az elkövető szintén fenyegetéssel próbált pénzt szerezni. Ez alkalommal azt állította, hogy amennyiben nem kapja meg a követelt összeget, valótlanul elhíreszteli Pápán, hogy a sértettnek szerelmi viszonya van az alkalmazottjával, és emiatt meg fogják verni. A sértett azonban ekkor már nem tett eleget a nő követelésének.

Az ügyészség a bűnismétlés veszélye miatt a többszörösen büntetett előéletű, cselekményét felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt, különös visszaesőként elkövető gyanúsított letartóztatásának elrendelésére tett indítványt, melynek a Veszprémi Járásbíróság nyomozási bírója helyt adott és a kényszerintézkedést egy hónapra elrendelte. A végzés nem végleges.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 09:13, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

2026. Január 11. 08:44, vasárnap | Helyi

Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!

Az egészségügyi államtitkár a Fidesz kongresszusáról posztolt, ahol megnevezték a párt 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjét.

2026. Január 09. 15:00, péntek | Helyi

Létrejött az új önkormányzati cég, amely magába olvasztotta a korábbiakat

Bordás Ferenccel a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft. (PVK) ügyvezetőjével beszélgettünk.

2026. Január 09. 11:14, péntek | Helyi

Kontrát Károly nem indul el a választáson

A pápai származású politikus 1998 és 2002 között a Belügyminisztérium államtitkára volt. 2002 óta a Fidesz országgyűlési képviselője, a legutóbbi három választáson egyéniben indult a Balaton parti körzetben.