Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2021. November 26. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Megszűnik a garázsadó, betiltják a közterületi alkoholfogyasztást!

Megszűnik a garázsadó, betiltják a közterületi alkoholfogyasztást!

Több fontos kérdésben is döntött Pápa Város Képviselő-testülete, tegnapi munkaértekezletén.

A városatyák határoztak arról, hogy

- a hármas számú fogorvosi körzet szakorvosa dr. Birtalan Róbert lesz.

- Módosították a költségvetés rendeletét, mivel 300 millió forinttal több iparűzési adó folyt be a kasszába, mint azt korábban tervezték

- 2022. január elsejétől adómentessé válnak a magánszemélyek tulajdonában lévő gépjárműtárolók, vagyis megszűnik a garázsadó.

- 2022. január elsejétől tilos lesz közterületen szeszes italt fogyasztani, ez alól kivételek a vendéglátóipari egységek teraszai, nyitva tartási időben, illetve a szilveszter, továbbá a közterületen tartott rendezvények időtartama. A cél a szemetelés és a csendháborítás visszaszorítása.

- Emléktáblát állítanak a városban Gróf Széchenyi István tiszteletére, Kerecsényi Zoltán, az Elsősorban Pápai Városbarát Egylet ügyvévőjének javaslata nyomán - derült ki a Pápa Városi Televízió beszámolójából.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.