Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2014. Május 23. 15:04, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Megnyílt a nagykorúvá lett Pápai Agrárexpo

Megnyílt a nagykorúvá lett Pápai Agrárexpo

Immáron 18. alkalommal rendezik meg városunkban a Pápai Agrárexpot. Az idei expon ünnepli 20. születésnapját a magyar falugazdász-hálózat.

A ma délben megtartott nyitóünnepségen Görög Zita felkonferálását követően Áldozó Tamás a régió egyik legnagyobb szakkiállításának nevezte a Pápai Agrárexpot. A pápai polgármester elmondta, mintegy 12-15000 főt várnak a három napos rendezvényre.

Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke beszédében úgy fogalmazott, hogy az általa elnökölt NAK és a 20 éves falugazdász hálózat egyetlen közös misszió beteljesítéséért dolgozik. - A hazai agrárium modernizálásáért, versenyképességének növelését, végső soron a vidéken élők boldogulásának segítéséért.

Kovács Zoltán, a térség országgyűlési képviselője felidézte a 19 évvel ezelőtti első Pápai Agrárexpot (egy év kimaradt, amikor nem szervezték meg az expot), melynek a szervezésében még polgármesterként vett részt. Köszöntötte az azóta régiós szinten a legnagyszerűbb szakkiállítássá váló rezdezvény vendégeit, kiállítóit és minden érdeklődőt.

A kiállítástJakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke nyitotta meg. A szónok úgy fogalmazott, hogy révbe ért a 20 éves falugazdász hálózat. - A magyar gazda mellől a támaszt elvenni nem lehet, mert ha önálló családi gazdaságokat hirdettünk meg, akkor nekik támasz kell, tanácsadó kell és segítség kell. A hálózat megtalálta a helyét, ma 650 falugazdász dolgozik és hitem szerint ti vagytok a magyar gazdák támaszai - szólt a falugazdász hálózat megjelent tagjaihoz a MAGOSZ elnöke. Hozzátette: a Pápai Agrárexpo egy hatalmas rendezvény, mely valóba a Dunántúl egyik legrangosabb vására, kiállítása.

A megnyitóünnepségen felszólalt még Feldman Zsolt, a VM agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára,Bognár Lajos, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára ésMedgyasszay László, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat elnöke.

A nyitóbeszédeket követően adták át az agrárexpo díjait, valamint a Veszprém Megyei Palackos Borok Versenye Nagyarany minősítést elért borainak járó díjakat.

Az expo programja ITT tekinthető meg.

Pápa Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Nemzeti Élelmiszerlenc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) közösen vett részt a rendezvény megszervezésében.

Címkék: agrárexpo, megnyitó, pápa

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.

2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi

Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére

A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.