Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2026. Június 12. 19:59, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Megkezdődött a Pápai Játékfesztivál

Megkezdődött a Pápai Játékfesztivál

Flashmobbal, látványos felvonulással, zenével és tánccal vette kezdetét az idei Pápai Játékfesztivál.

Elsőként az ógyallai Feszty Árpád Alapiskola diákjainak produkcióját láthatta a pápai közönség, majd a P.R.K. "Tánc-Lánc" A.M.I. táncháza következett. Söprik a pápai utcát címmel egy látványos villámcsődület töltötte meg a Fő teret, a pápai általános iskolák diákjai és különböző civil szervezetek tagjainak közreműködésével, közösen énekelve az ismert nótát.

A résztvevők ezt követően egy fesztiválmenetet alkottak, Pápa Város Fúvószenekarának felvezetésével, bejárva a belváros utcáit.

Ujvári Szilvia országgyűlési képviselő és Grőber Attila polgármester köszöntötték a jelenlévőket. Ujvári Szilvia felidézte, az első NEJ-t 1991-ben rendezték meg, szinte napra pontosan akkor, amikor az utolsó szovjet katona elhagyta Magyarországot. Mint mondta, nyitott akkor az ország Európa felé. - Legyünk hidak és játsszunk együtt. Mert a játékban nincsenek igazán ellenségek, barátság van, szabályok és önfeledtség - fogalmazott az országgyűlési képviselő.

Grőber Attila úgy fogalmzazott, hogy nincs Magyarországon, de talán Európában sem olyan város, ahol ilyen sok gyermeknek, ilyen sok nemzetnek, ilyen sokrétű programot szerveztek. Köszönetet mondott azoknak, különösen Dr. Bánhidi Miklósnak, aki nagy szerepet játszott abban, hogy a NEJ Pápára kerüljön. Kiemelte, Pápa egyediségéhez hozzájárul a Pápai Játékfesztivál, része az életünknek, az identitásunknak, amely egész évben témát ad a városnak. - Ez a három nap olyan lehetőséget ad nekünk mozgásra, sportra, játékra, egymásra találásra, amit érdemes kihasználni. Zajlik a Mozgások Éjszakája, de helyet adunk a Nemzetközi Ifjúsági Sporttalálkozónak is, a Pápai Játékfesztivállal egyidőben. Ebben a pillanatban 10 város van velünk - emelte ki Grőber Attila, jó szórakozást kívánva mindenkinek.

A beszédeket követően Vin Haart tehetséges pápai Dj következett, majd pedig Dj Dugó szórakoztatta a Fő téri közönséget. Sajnos a várva-várt habparty az időjárás miatt elmarad.

Folytatás szombaton, sok-sok programmal:

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”