Hírek
2019. Július 01. 09:49, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Megkezdődött a gazvezeték csere, lezárták a Korona utcát
Hétfőn reggel mindkét irányból lezárták a Korona utcát, mivel a Korvin utcai csomópontnál megkezdődött a gázvezeték cseréje. A lezárás mintegy két hónapig lesz érvényben várhatóan.
Vörös László, a Korvin utca felújítását végző cég vezérigazgatója elmondta, a gázvezeték kiváltás az E.On előírása alapján történik, a munkálatokat a társaság minősített alvállalkozója végzi el. Ehhez a beavatkozáshoz teljesen le kell zárni a Korvin és a Korona utca csomópontját, a lezárás pedig hosszú időre érvényben lesz, mivel a gázvezeték cseréjét nyílt árokban lehet végezni és az árkot nem is szabad betakarni, amíg nem kerül gáz az új csövekbe. A különböző nyomáspróbák, ellenőrzések és egyéb átadási-átvételi procedúrák miatt a gázvezeték csere legalább egy hónapot fog igénybe venni, ami nem jelent folyamatos munkavégzést. A cégvezető bízik abban, hogy legkésőbb az iskolakezdésre elkészül az új csomópont.
A mai napon megkezdődött a munka, először a burkolatot marják fel.

A vállalkozás igyekszik a gázvezeték kiváltásán dolgozó céggel párhuzamosan is munkát végezni, hogy minél előbb át tudják adni a forgalom számára a csomópontot, amelyben egy kisméretű körforgalom kap majd helyet.

Korona utca említett szakaszát teljesen lezárták. Azt javasolják a közlekedőknek, hogy a Korona utcát már a Somlai és a Celli útnál kerüljék el az Erkel utca felé, ha ez lehetséges, a Korona utcára a Honvéd utcáig, illetve a másik irányból a szerelvény boltig lehet behajtani. Az Egressy Béni utcai házakat kizárólag az ott lakók tudják megközelíteni, az Erkel iskola udvarán keresztül. Molnár István városfejlesztési osztályvezető arra kéri a közlekedőket, hogy a szabályokat fegyelmezetten tartsák be, hiszen rendkívül balesetveszélyes helyzetek alakulhatnak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

