Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2012. Április 12. 14:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Mégis marad a barkácsáruházlánc

Mégis marad a barkácsáruházlánc

Nem szándékozik megválni kelet-európai érdekeltségétől a Praktiker a társaság elnöke szerint.

Thomas Fox több német üzleti portál beszámolója szerint elmondta: valóban tervezik a portfólió felülvizsgálatát a jövedelmezőség javítása céljából, de szerinte most elsősorban a megvalósíthatóságot kell előtérbe helyezni. A Görögországban, Romániában, Magyarországon és Lengyelországban uralkodó gazdasági helyzet közepette jelenleg nehéz olyat találni, aki ezekben az országokban most befektetni akar.

A Praktiker főrészvényese néhány nappal ezelőtt azt vetette fel, hogy a német barkácsáruházláncnak vissza kellene vonulnia a kelet-európai piacról. A Cipruson bejegyzett osztrák Maseltov befektetési társaság szóvivője a Financial Times Deutschlandnak azt mondta, hogy a kelet-európai üzletág eladása 50-70 millió euró bevételt hozhatna a cégcsoportnak. Ezt a pénzt a vállalat helyzetének javítására fordítanák.

A Maseltov befektetési társaságnak a Semper Constantia bankkal együtt 15 százalékos részesedése van a Praktikerben.

A Praktikernek legalább 300 millió euróra lenne szüksége ahhoz, hogy végrehajtsa azokat a változtatásokat, amelyek révén ismét nyereségessé válhat a cégcsoport.

Tavaly a félmilliárd eurót is meghaladta a Praktiker csoport vesztesége, ez sorban már a harmadik esztendő, hogy veszteséges a kiterjedt kelet-európai hálózattal rendelkező német barkácsáruházlánc.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború