Hírek
2013. Szeptember 05. 13:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Meghosszabbították a fizetési haladékot a Pápa-Ser Kft. hitelezői
A november 11-én lejáró fizetési haladék meghosszabbításáról és az egyezség átdolgozásáról döntöttek a Pápai Hús 1913 Kft. leányvállalata, a csődeljárás alatt álló sertéstenyésztéssel foglalkozó Pápa-Ser Kft. hitelezői.
Az első csődegyezségi tárgyaláson
A cég fizetési moratóriuma november 11-én lejár, de mivel a hitelező bank (mint a biztosított hitelezők egyedüli képviselője) belső döntési mechanizmusához több idő kell, a reorganizációs tervben szereplő vagyonelemek sorsával kapcsolatos döntéseket nem tudták volna meghozni, szükség van a moratórium meghosszabbítására - mondta Uzsoky András, a tulajdonos Pápai Hús 1913 Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek a csütörtöki csődegyezségi tárgyalás után.
A hitelezők ezért úgy döntöttek csütörtökön, hogy a fizetési haladékot január 31-ig meghosszabbítják, s annak lejárta előtt újabb egyeztetést tartanak.
Uzsoky András tájékoztatása szerint a Pápa-Ser Kft. a Magyar Fejlesztési Banktól 900 millió forint hitelt kapott, emellett a Pápai Hús 1913. kft. hiteléért is készfizető kezes; a csődeljárás alatt álló cég ezen felül 465 millió forinttal tartozik a nem biztosított hitelezőknek, beszállítóknak.
Az első csődegyezségi ajánlat öt százalék készpénzt tartalmazott, a tartozás további negyven százalékát ingatlan értékesítésből rendezné a kft. 2014 év végéig; az adós cég a tartozás többi részének elengedését kérte.
A Pápa-Ser Kft. tulajdonosa és menedzsmentje úgy gondolja, a következő egyeztetés november közepén jöhet létre - mondta végül Uzsoky András.
Fotó illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

