Városlista
2023. szeptember 22, péntek - Móric

Hírek

2019. Október 09. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Két lengyel tűzszerész meghalt, három súlyosan, egy pedig könnyebben megsebesült, amikor felrobbant az a második világháborús bomba, amelyet hatástalanítása próbáltak a sziléziai Kuznia Raciborska melletti erdőben

- közölte kedden a Polsat News lengyel kereskedelmi hírtelevízió a kormány biztonsági központjára hivatkozva. A helyszínre tűzoltókat, mentőhelikoptereket és mentőautókat irányítottak.

A Polsat News-nak nyilatkozó helyi polgármester szerint az említett erdő "tele van fel nem robbant lövedékekkel".

Lengyelországban gyakran találnak második világháborús bombákat. Idén több lengyel helységben átmeneti kitelepítéseket kellett elrendelni a robbanótestek hatástalanítása miatt.

Tavaly decemberben 25 ezer embert költöztettek ki ideiglenesen otthonából Police északnyugat-lengyelországi városban egy 250 kilogrammos háborús bomba miatt: ez volt az egyik legnagyobb ilyen jellegű akció. A keddihez hasonló baleset évek óta nem történt.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Szeptember 20. 09:50, szerda | Külföld

Az ENSZ-t kritizálta Zelenszkij

Az ENSZ Közgyűlésének terme sok háborút látott már, de a szervezet nem bizonyult aktív védelmezőnek agressziók esetében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ 78. ülésszakán elmondott beszédében kedden.

2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld

Szlovákia sem szünteti meg a gabonaimport korlátozását

Az ukrán gabona behozatalára vonatkozó korlátozások fenntartása miatt a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) beadott ukrán panasznak nincs jogalapja, Szlovákia nem szünteti meg az embargót

2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld

Bild: a német belügyminiszter szavazati jogot adna a menekülteknek

Nancy Faeser német szövetségi belügyminiszter szavazati jogot adna a Németországban élő külföldieknek - írta a Bild című német lap kedden a szociáldemokrata párt (SPD) Hessen tartományi szervezetének választási programja alapján.

2023. Szeptember 19. 06:00, kedd | Külföld

Vlagyimir Putyin: az orosz gazdaság helyreállt