Városlista
2025. március 22, szombat - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2013. November 03. 18:49, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Megegyeztek a hurghadai baleset kártérítéséről

Megegyeztek a hurghadai baleset kártérítéséről

A külügyminisztérium szerint még karácsony előtt megkaphatják a kártérítést a hurghadai buszbaleset károsultjai

Remélhetőleg még karácsony előtt megkapják a kártérítést az egyiptomi Hurghadában történt buszbaleset károsultjai és az áldozatok hozzátartozói az egyiptomi biztosítótól - közölte vasárnap a Külügyminisztérium annak kapcsán, hogy röviddel a baleset második évfordulója előtt megszületett a megállapodás az áldozatok és hozzátartozóik kártérítésének ügyében.

Kveck Péter kairói magyar nagykövet vasárnap az MTI-nek azt mondta: az áldozatok és hozzátartozóik nagy összegű kártérítést kapnak. Hozzátette: a megállapodás szerint nem lehet a nyilvánosságra hozni, hogy mekkora összegről van szó.
2011 novemberében a Best Reisen utazási iroda csoportja három autóbusszal tartott hurghadai szállodáitól a repülőtérre, amikor az első busz felborult. A balesetben 11 magyar meghalt, 27 pedig súlyosan megsérült.
A Külügyminisztérium közleménye szerint a magyar nagykövet, a hazai károsultakat képviselő két budapesti ügyvéd, valamint az egyiptomi biztosítótársaság képviselői vasárnap aláírták a kártérítésről szóló dokumentumot Magyarország kairói nagykövetségén. A megegyezés létrejöttét igazoló okiratokat azonnal magyar konzuli hitelesítéssel látták el, amely által azok teljes bizonyító erőt nyertek.
A magyar joggyakorlatban precedens nélküli, rendkívül bonyolult nemzetközi magánjogi tényálláson alapuló ügyet csak hosszadalmas és kitartó tárgyalássorozattal sikerülhetett lezárni. A kairói nagykövet köszönetet mondott az egyiptomi hatóságoknak segítő együttműködésükért - hangsúlyozza a Külügyminisztérium.

Fotó: mti

Címkék: buszbaleset, hurghada

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 22. 20:28, szombat | Helyi

Hazai pályán szenvedett fájó vereséget a Perutz

A pápai együttes a Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában 2-1 arányban alulmaradt az Úrkút SK-val szemben. A vendégek a 93. percben lőtték a győztes találatot.

2025. Március 22. 14:26, szombat | Helyi

Kormánytisztviselő kezében robbant fel egy kézigránát az újdörögdi gyakorlótéren

A gyakorlat során felrobbant egy kézigránát egy kormánytisztviselő kezében, és mindkét kezét elvesztette, mondta Somogyi Zoltán vezérőrnagy.

2025. Március 21. 19:14, péntek | Helyi

Pápa Város Pizzája: Füstölt szarvassonkás, pirított diós pizza nyerte a versenyt!

A Pápai Polgárok Városbarát Egyesület első ízben hirdette meg a gasztronómiai versenyt, amelyhez hat étterem csatlakozott.

2025. Március 20. 16:11, csütörtök | Helyi

Pápai cigány önkormányzat elnöke: A cigányságnak és a többségi társadalomnak is van feladata

Németh Richárddal készítettünk riportot, aki szerint a társadalmi különbségek és az együttélési problémák leküzdésében mindenkinek van feladata és felelőssége.