Hírek
2017. Június 11. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Még a darált húsban is lehet glutén
A legkülönbözőbb élelmiszerekben, még a darált húsban is lehet glutén, ezért az erre érzékenyeknek nagyon oda kell figyelniük a táplálkozásukra - mondta Ignits Dóra dietetikus szombaton az M1 aktuális csatornán.
A dietetikus elmondta, a gluténérzékenyeknek egy életen át tartó, nagyon szigorú diétát kell követniük.
Ha nem teszik, az nagyon súlyos következményekkel járhat: bár a tünetek nem jelentkeznek azonnal, a glutén folyamatosan rombolja a szervezetüket - mondta, hozzátéve: nem egészséges ugyanakkor diétát tartani, ha az ember nem érzékeny a gluténra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Véget vetnek a kockázatos és elavult kémiai szúnyoggyérítésnek
A biológiai szúnyoggyérítés országos bevezetésének előkészítését jelentette be Gajdos László, a Tisza-kormány élő környezetért felelős minisztere.
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Ursula von der Leyen: életkori korlátozásokra van szükség az internetes platformokon
2026. Július 13. 15:00, hétfő | Életmód
Magyar koprodukció kapta a filmkritikusok díját Karlovy Varyban
2026. Július 13. 14:00, hétfő | Életmód
Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét
Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.

