Hírek
2024. Január 10. 06:00, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Marin Scorsese Jézusról forgat filmet
Martin Scorsese Jézusról forgat filmet, amelynek forgatókönyvét Shusaku Endo A Life of Jesus (Jézus élete) című könyve nyomán írta - számolt be róla a The Hollywood Reporter.
Scorsese Némaság című 2016-ban bemutatott filmjét is Shusaku Endo egy könyve alapján készítette.
Az Oscar-díjas rendező a Los Angeles Timesban hétfőn megjelent interjújában beszélt az új filmről. Mint mondta: még idén leforgatja a produkciót, amit csak 80 percesre tervez.
A forgatókönyvön Scorsese a filmkritikus, rendező Kent Jonesszal együtt dolgozott
Scorsese már tavaly májusban azt nyilatkozta a La Civilta Cattolica folyóiratnak, hogy a pápának a művészekhez szóló felhívására ő azzal válaszolt, amihez ért, kitalálta és megírta egy film forgatókönyvét Jézusról.
A film főként napjainkban játszódik majd és Jézus legfontosabb tanításainak lényegével foglalkozik, egy konkrét vallási doktrína helyett.
A 81 éves rendező hangsúlyozta: fontosnak tartja, hogy a vallásról gondolkodjunk és beszéljünk, mert az hatással lehet arra, ahogy az életünket éljük.
Fotó: Wikipedia
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Véget vetnek a kockázatos és elavult kémiai szúnyoggyérítésnek
A biológiai szúnyoggyérítés országos bevezetésének előkészítését jelentette be Gajdos László, a Tisza-kormány élő környezetért felelős minisztere.
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Ursula von der Leyen: életkori korlátozásokra van szükség az internetes platformokon
2026. Július 13. 15:00, hétfő | Életmód
Magyar koprodukció kapta a filmkritikusok díját Karlovy Varyban
2026. Július 13. 14:00, hétfő | Életmód
Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét
Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.

