Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2021. Április 14. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már több mint 650 ezer maszkot gyártott az állami kutatócég

Már több mint 650 ezer maszkot gyártott az állami kutatócég

A gyártókapacitások tavalyi kiépítése óta 665 ezer darab FFP2-es maszk készült el a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.-nél

- jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) keddi közleménye szerint a tárca államtitkára. Schanda Tamás emlékeztetett: a koronavírus-járvány első hulláma során az országoknak többnyire ázsiai piacokról kellett beszerezniük az alapvető védőeszközöket. Azóta viszont beindult a gyártás, ami nagyban szolgálja a magyar emberek biztonságát. Amikor 2020 elején belföldre is begyűrűzött a koronavírus-járvány, a többi európai országhoz hasonlóan Magyarország szinte mindenből behozatalra szorult, ami alapvetőnek számít a védekezésben. Az exportképes - elsősorban ázsiai - piacokon pedig óriási volt az államok közötti felvásárlási verseny - idézte fel az egy évvel ezelőtti helyzetet Schanda Tamás.

A kormány akkor úgy döntött, hogy Magyarországnak ki kell építenie a megfelelő gyártókapacitásokat, hogy biztonságosabb körülmények között élhessenek és dolgozhassanak az emberek. Kormányzati támogatással és koordinációban magyar vállalatok, intézmények és kutatók sora kezdett munkába azért, hogy a védekezéshez szükséges eszközök itthoni gyártása lehetővé váljon - mondta az államtitkár.

Az állami tulajdonú Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. is ekkor kezdett FFP2-es maszkok gyártásába. Az elmúlt tíz hónapban összesen 665 450 darab maszkot készítettek, és ma már napi 10 ezres gyártókapacitással dolgoznak. A védőeszközöket az Országos Kórházi Főigazgatóság kapja meg - írták.

Schanda Tamás kiemelte: Magyarország a külső kitettség csökkentése érdekében más létfontosságú termékekből is képessé válik az önellátásra a fertőtlenítőszerektől a lélegeztető gépekig. Debrecenben az egyetem bázisán nemzeti oltóanyaggyár épül, amely akár már 2022 végétől koronavírus-vakcinát állíthat elő.

Címkék: gyártás, járvány, maszk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 17:47, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze

Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze vasárnap délutánra, miután telefonon beszélt Aleksandar Vucic szerb elnökkel.

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 05. 08:54, vasárnap | Belföld

Tavaszi Szél: Másfél nap alatt több mint 2,3 millió néző

Két napig tekinthető meg a Tisza Párt ébredéséről szóló dokumentumfilm ingyenesen, másfél nap alatt 2,3 millióan nézték meg a Youtube-on.