Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2021. Május 17. 14:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már csak 3 nap maradt az szja-bevallás véglegesítési határidejéig

Már csak 3 nap maradt az szja-bevallás véglegesítési határidejéig

Még 3 napig lehet módosítani a személyi jövedelemadókról készített adóhatósági bevallástervezetet - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.

A tervezetek május 20-án éjfélkor bevallássá válnak, kivéve az őstermelőkét, az áfás magánszemélyekét, és az egyéni vállalkozókét.

A közlemény szerint május elejéig a NAV több mint 400 ezer KAÜ-azonosítóval (ügyfélkapu, elektronikus személyi igazolvány, telefonos azonosító) nem rendelkező adózót értesített postán a bevallási tervezetről. Az azonosítóval rendelkezők az eSZJA felületen tekinthetik meg a tervezetet.

Akiknek visszajár a befizetett adóból, vagy fizetniük kell a bevalláskor, és részletfizetést kérnének, azoknak a bevallási tervezet személyre szabott kiegészített nyilatkozatát kell kitölteniük. Visszaigényelhető adó esetén a kiutaláshoz bankszámlaszámot, vagy postacímet kell közölni. Rendelkező nyilatkozatok esetében az átutaláshoz a pénztár, szolgáltató, nyugdíjbiztosító nevét, adószámát, bankszámlaszámát kell feltüntetni - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.