Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2017. Május 19. 07:33, péntek | Belföld
Forrás: mti

Majdnem minden másnap fenyegetik bombával a bíróságokat

Majdnem minden másnap fenyegetik bombával a bíróságokat

Az utóbbi időben csökkent a bíróságokat érintő rendkívüli események száma, ezen belül a bombafenyegetések aránya is - mondta Balla Lajos, a Debreceni Ítélőtábla elnöke az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.

Közlése szerint míg 1999 és 2011 között 300 bombafenyegetés érte a bíróságokat, 2011 és 2017 között ez a szám 150-160 körül volt. Míg az első időszakban az összes rendkívül esemény 40 százalékát tették ki a bombafenyegetések, az utóbbi időben ez az arány 20 százalékra csökkent. Mérséklődött a rendkívüli események száma is.

A csökkenés hátterében Balla Lajos szerint az áll, hogy javult a felderítés sikeressége, és hogy ezek a cselekmények szigorú büntetést, a legtöbbször végrehajtandó szabadságvesztést vonnak maguk után. Továbbá jelentősen javultak az eszközök is, amelyek védik a bíróságok, a bíróságon dolgozók, valamint a civilek biztonságát - emelte ki.

Hangsúlyozta: az utóbbi fejlesztésnek köszönhető, hogy az országszerte 150 bírósági épületet illetően - amelyekben évente hatmillió ember fordul meg - a biztonságot érintő események száma mindössze egy-két száz. A megfelelő beléptető eszközök megléte komoly segítséget jelent, hiszen a bíróságok egyik fontos feladata a nyilvánosság biztosítása - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.