Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2012. Augusztus 20. 19:11, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Magyarok fénye - Jobbikos megemlékezés Szent István napján

Magyarok fénye - Jobbikos megemlékezés Szent István napján

A Milleniumi Emlékparkban tartotta közös, augusztus 20-i megemlékezését a Hit Pajzsa Nemzeti Egylet, a Szebb Jövőért Magyar Önvédelem és a Jobbik Magyarországért Mozgalom Pápai Alapszervezete.

Orbán Imre pápai elnök köszöntője után ünnepi beszédet Pápai Szabó György református lelkész, a Magyarok Világszövetségének prominense mondott. A szónok nem megszokott oldalról beszélt Szent Istvánról és koráról. Vallási köntösbe bújtatott véres politikai küzdelemnek nevezte Koppány és István harcát. Szerinte István győzelmével és királyságával véres paradigmaváltás történt, sőt "feladtuk ősiségünket, függetlenségünket". - Ettől a kortól kezdve él kettészakítottságuk. A nemzeti érzületűek és az idegen érdekeket kiszolgálól közti ellentét ma is megvan. De mi szétszaggatott magyarok egyesüljünk Krisztus szeretetében. Legyen ez a nap a nemzeti megbékélésé - fogalmazott Pápai Szabó György.

Az ünnepségen közreműködött Egressy Molnár Viktória (ének), valamint Csatlós Melinda (tárogató) és húga.

A megemlékezés az új kenyér megszegésével zárult, melyből minden jelenlévő kapott egy szeletet.
A Jobbik részt vesz a városi megemlékezésen is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi

„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével

A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.