Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2019. Május 15. 14:39, szerda | Belföld

Lezárta a rendőrség a nyomozást a Badacsonyban agyonvert borász ügyében

Lezárta a rendőrség a nyomozást a Badacsonyban agyonvert borász ügyében

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság befejezte a nyomozást a két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei férfival szemben.

Ahogy arról korábban hírt adtunk, 2018. szeptember 8-ára virradó éjszaka Badacsonyban két szórakozó baráti társaság tagjai között szóváltás alakult ki, majd dulakodni kezdtek, melynek során egy férfi életét vesztette.

A bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei férfi, a 34 éves V. János és a 29 éves S. Norbert személygépkocsival menekülni próbált a helyszínről, azonban autójukkal árokba hajtottak. A rendőrök elfogták, majd előállították és őrizetbe vételük mellett gyanúsítottként kihallgatták őket.
A két férfival szemben a halált okozó testi sértés bűntett, valamint S. Norbert ellen további kétrendbeli súlyos testi sértés kísérlet bűntett és járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozás vizsgálati szakaszában a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az ügyben keletkezett iratokat átadták az illetékes ügyészségnek.

Címkék: badacsony

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.