Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2012. Január 02. 13:48, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Életbe lépett a bérkommandó-törvény

Életbe lépett a bérkommandó-törvény

Szankcionálja a törvény a bérkompenzáció elmulasztását:

azoknak a munkaadóknak, akik nem emelik a 300 ezer forint alatti munkabéreket annyira, hogy azok nettó összege ne változzon, a munkaügyi ellenőrzések során bírságra nem kell számítaniuk, viszont két évig nem indulhatnak közbeszerzésen, és kizárják magukat az állami támogatásokból is - írja a Világgazdaság.

Az erről szóló, nyáron született törvény január 1-jén lép hatályba. A munkaügyi hatóság - amennyiben jogsértést tár fel - határozatot hoz, de bírságot nem alkalmazhat. A jogsértés megállapítása alól mentesül a munkaadó, amennyiben igazolja, hogy a munkavállalóinak kétharmadánál végrehajtotta a kompenzációt. A munkaadó a jogsértést megállapító jogerős határozattól számított két évig közbeszerzési eljáráson ajánlattevőként nem indulhat, és a központi költségvetésből, valamint elkülönített állami pénzalapokból származó támogatásban nem részesülhet

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 09:16, csütörtök | Belföld

A Medián szerint a fiatalok elsöprő többsége szavazna a Tiszára a Fidesszel szemben

A 40 évesnél fiatalabb választók körében a Tisza Párt 57 százalékon, míg a Fidesz 14 százalékon áll, derült ki a Medián reprezentatív felméréséből, amit a Momentum megbízásából készítettek, írja a Hvg.hu.

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.