Hírek
2014. Március 05. 18:04, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Lendvai Ildikó Pápán
Az MSZP volt pártelnöke a Demokratikus Koalíció által életre hívott Szabad Szó Estek elnevezésű rendezvényének soron következő vendége volt. Gőgös Zoltánnal, az Összefogás országgyűlési képviselő-jelöltjével beszélgetett.
Az estet megelőző sajtótájékoztatón Grőber Attila, a szocialisták helyi szervezetének elnöke méltatta az egykori pártelnököt. Mint mondta, Lendvai Ildikó olyan időszakban vette át a párt irányítását, amikor nem volt könnyű dolga, mára pedig az MSZP a Fidesz kihívója lehet szövetségeseivel együtt az áprilisi választásokon.
Lendvai Ildikó szerint a Fidesz által megalkotott választási törvény látványosan csődöt mondott. A politikus arra utalt, hogy a vártnál jóval több párt indulhat el az áprilisi parlamenti választásokon (Pápán 10 jelölt gyűjtötte össze a szükséges 500 ajánlást). Lendvai szerint pontosan az volt a kormányzó párt célja, hogy ez a törvény csődöt mondjon, mivel az az érdekük, hogy minél kevesebben menjenek el választani. - Elismerjük, hogy az Összefogásnak a magasabb részvétel kedvez, ugyanakkor úgy gondoljuk, hogy társadalmi érdek is a választók minél nagyobb aktivitása. A rengeteg jelölt miatt a közpénzben is kár keletkezik a kampánytámogatások miatt, de ennél is nagyobb baj, hogy megtévesztik, összezavarják a választópolgárokat - mondta a volt pártelnök.
A politikus szerint az Orbán-kormány négy éves tevékenységén is jól látható, hogy az az érdekük, hogy az emberek elforduljanak a politikától. - Ezért herélték ki a parlamentarizmust, ezért kezelik gyermekként a választókat és ezért szorítják háttérbe a nőket az országházban. Az új kormánynak a szociális és gazdasági problémák mellett az ország emberi jogi bizonyítványát is ki kell javítania. Új családvédelmi, egyházi és médiatörvényre van szügség - hangzott el a sajtótájékoztatón.
Kerecsényi Zoltán, a Demokratikus Koalíció választókerületi elnöke felhívta a választók figyelmét arra, hogy aki nem megy el április 6-án szavazni, az a jelenlegi kormány hatalomban maradását segíti. Ezért mindenkit arra bátorít, hogy menjen el választani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi
Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője
Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.
2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi
Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!
A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.
2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi
Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés
Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.
2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi
Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet
A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.

