Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2021. Május 29. 08:55, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lelőttek egy késsel fenyegetőző férfit Hamburgban

Lelőttek egy késsel fenyegetőző férfit Hamburgban

Lelőttek egy késsel fenyegetőző férfit pénteken a németországi Hamburgban.

A nagyváros Winterhude nevű negyedben történt esetről szóló rendőrség közlemény szerint a férfi autósokat fenyegetett késével és több gépkocsit megrongált. Szemtanúk beszámolói szerint azt kiabálta, hogy "Allahu akbar".

A helyszínre riasztott rendőrök paprikaspray-vel igyekeztek leteríteni. Segítségükre siettek a tartományi bűnügyi hivatal (LKA) különleges bevetési egységének véletlenül a közelben járó tagjai, akik elektromos sokkolóval (Taser) próbálkoztak. Nem jártak sikerrel, ezért végül lőfegyvert használtak.

A férfi belehalt sebesüléseibe. Személyazonossága ismeretlen. A nyomozásba bekapcsolódott az LKA államvédelmi osztálya. Vizsgálják, hogy volt-e tettének vallási indítéka.

Címkék: Hamburg, kés, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.

2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld

Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását

Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.