Hírek
2016. Április 06. 20:54, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Legkésőbb ősszel népszavazást tartana az MSZP
Grőber Attila, a párt helyi vezetője bejelentette, három témában kezdik meg az aláírásgyűjtést. A vasárnapi boltzár eltörléséről, a kétmilliós fizetési plafonról és a földügyekről kérdeznék meg az emberek véleményét.
A szocialista politikus elmondta, a bérplafon ügye elsősorban morális kérdés. Emlékezetes, a Fidesz 2010-ben két millió forintban maximálta az állami cégeknél dolgozók bérét, ezzel szemben most ezt megszüntette. - Mi szocialisták azon az állásponton vagyunk, amelyen a Fidesz is volt 2010-ben, vagyis hogy az állami szférában senki ne kereshessen bruttó két millió forintnál többet - fogalmazott Grőber Attila.
Az állami termőföldek értékesítésétésének tilalmát is népszavazás útján szeretné kikényszeríteni az MSZP. - Azt gondoljuk, hogy az állami termőföldek értékesítése ma oly mértékben áttekinthetetlen, olyan mértéket öltött a strómanok száma, hogy ez a nemzeti vagyon kiárusításával ér fel. Ezt akarjuk megakadályozni, kérjük mindenkinek az aláírását - tette hozzá a szocialisták helyi első embere, aki úgy számol, hogy két hónap alatt képes lesz pártja összegyűjteni a szükséges kétszázezer aláírást.
A harmadik kezdeményezés a vasárnap boltzár ügye, mely a mai napon kapott mégis zöld utat a Kúria döntése nyomán. Grőber Attila úgy fogalmazott, hogy a Fidesz eddig mindent megtett, hogy megakadályozza az aláírásgyűjtést ebben a kérdésben és tart attól, hogy nem adja fel ezen törekvését. Ugyanakkor a szocialisták azzal számolnak, hogy hétfőtől mindhárom kérdésben megkezdhetik az aláírásgyűjtést. Grőber Attila szerint a "három igenes népszavazást" legkorábban őszre írhatja ki a Nemzeti Választási Iroda.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

