Hírek
2012. Április 25. 15:39, szerda |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság
Lebuktak a fémtolvajok
Nem sokáig örülhetett zsákmányának az a három férfi, aki a vaszari János majorban levő összetekercselt drótfonatotokat lopta el 2012. április 17-én délelőtt, hogy aztán fémhulladékként értékesítse.
A Vaszar-Gecse vadásztársaság hivatásos vadásza épp a Pápai Rendőrkapitányságon tartózkodott, amikor egy sport vadász arról tájékoztatta telefonon, hogy ismeretlen személyek egy „dobozos” tehergépkocsiba pakolják a társaság tulajdonát képező összetekercselt drótfonatokat. A vadhálók – amelyekből 10 tekercs volt elhelyezve a majorban – korábban a fiatal fák törzsét védték a vadállománytól.
Az ügyeletes azonnal értesítette a gépkocsizó járőröket, akik gyors reagálásuknak köszönhetően pár perc múlva már intézkedés alá is vontak Vaszaron egy tehergépkocsit, amelyben három férfi tartózkodott. A jármű raktérből 4 tekercs vadháló került elő.
A járművezetőt és két utasát a rendőrök elfogták és előállították a kapitányságra. Gyanúsítottként történő kihallgatásuk alkalmával kiderült, nem ez volt az első eset, hogy a majorból loptak. Aznap két részletben már adtak le a hálóból, amiért 45.000 Ft-ot kaptak az egyik színesfém kereskedésben. A pénzből egyikük bevásárolt, de a megmaradt 35.000 Ft-ot átadta a rendőröknek, akik a dróttekercsekkel együtt lefoglalták azt.
A terheltek ellen lopás bűncselekménye miatt indult büntetőeljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 09:13, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.
2026. Január 11. 08:44, vasárnap | Helyi
Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!
Az egészségügyi államtitkár a Fidesz kongresszusáról posztolt, ahol megnevezték a párt 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjét.
2026. Január 09. 15:00, péntek | Helyi
Létrejött az új önkormányzati cég, amely magába olvasztotta a korábbiakat
Bordás Ferenccel a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft. (PVK) ügyvezetőjével beszélgettünk.
2026. Január 09. 11:14, péntek | Helyi
Kontrát Károly nem indul el a választáson
A pápai származású politikus 1998 és 2002 között a Belügyminisztérium államtitkára volt. 2002 óta a Fidesz országgyűlési képviselője, a legutóbbi három választáson egyéniben indult a Balaton parti körzetben.

