Hírek
2012. Március 28. 07:19, szerda |
Sport
Forrás: STOP / MTI
Lealázta az osztrákokat a magyar síző

A felnőttek és a juniorok között egyformán Miklós Edit diadalmaskodott lesiklásban az alpesi sízők múlt hét végi osztrák bajnokságán, ezzel jelentős mennyiségű világranglistapontot szerzett.
A hazai szövetség hétfő esti tájékoztatása szerint a tavaly januárban honosított, csíkszeredai születésű versenyző ezekkel az eredményekkel várhatóan az 52-53. helyet foglalja majd el lesiklásban a nemzetközi szövetség (FIS) világranglistáján, s ha megfelelő támogatást kap, a következő szezonban már jobb rajtpozícióból indulhat a Világkupa-futamokon.
Miklós 2010 februárjában a vancouveri téli olimpia lesiklóversenyében megsérült, s a hosszú gyógyulás után a nemzetváltás miatt elveszítette az addig megszerzett ranglistapontjait. Ezt követően a 2011/12-es szezonban tudott csak teljes értékűen versenyezni, de - amint a honi szövetség közleménye fogalmaz - "szponzorok híján, valamint a hazai szövetség négy szakágára jutó csekély mértékű állami támogatásából nem tudta felkészülését megfelelő módon finanszírozni". Miklós a szezonnyitó tengerentúli versenyeken nem tudott rajthoz állni, ennek ellenére a január végi, St. Moritzban rendezett Vk-n - első magyar nőként - pontot szerzett, ilyenre a honi alpesi sízés történetében utoljára 30 éve volt példa.
A közlemény szerint Miklós a szezonzáró németországi versenyeken még gyarapíthatja világranglistapontjait, s megfelelő szponzori, vagy állami támogatással a következő idényt már Dél-Amerikában kezdheti meg. Ha a felkészülési körülményei javulnak, a jövő évi, schladmingi világbajnokságon tehetségéhez és tudásához méltó eredményeket érhet el, ráadásul ez a viadal már a 2014-es szocsi téli olimpiai kvóták megszerzése szempontjából is jelentős esemény lesz.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 18. 07:42, kedd | Sport
Gulácsi: fontos az ezredik meccs, de fontosabb a párharc kimenetele
Fontos, hogy történetének 1000. mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érjen el, de még fontosabb, hogy a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozót sikerrel vegye
2025. Március 17. 07:39, hétfő | Sport
Angol Ligakupa - Szoboszlaiék elbukták a döntőt
A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool címvédőként 2-1-es vereséget szenvedett a Newcastle Unitedtől a labdarúgó Angol Ligakupa vasárnapi döntőjében.
2025. Március 16. 08:37, vasárnap | Sport
Ausztrál Nagydíj - Norris nyerte a kaotikus idénynyitót
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a kaotikusan alakult Forma-1-es idénynyitó Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.