Hírek
2017. December 10. 08:49, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Lakóháznak ütközött egy kisrepülőgép San Diegóban
Lakóháznak ütközött egy kisrepülőgép San Diegóban, a balesetben két ember meghalt, és ketten megsérültek - közölte a CBS News hírtelevízió.
A híradás szerint a baleset szombaton történt egy Beechcraft Bonanza típusú kisrepülőgéppel, amelynek a fedélzetén négyen voltak. Brian Fennessy, a San Diegó-i tűzoltóság parancsnoka elmondta, hogy a gép pilótája súlyos hajtóműhibáról értesítette az irányítótornyot röviddel azután, hogy felszállt a Mongtomery-Gibbs repülőtérről, és közölte, hogy visszafordul. Megpróbált leszállni egy iskola sportpályáján, de túl nagy sebességgel landolt, és egy lakóháznak ütközött. Az épületben ekkor nem volt senki, de a házat őrző kutya elpusztult a balesetben.
Szemtanúk látták, amint a gép zuhanórepülés után próbál landolni, s hallották is, hogy akadozik a motorja.
A tűzoltók a baleset után két perccel a helyszínen voltak, és fél óra alatt eloltották a tüzet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

