Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2021. Február 05. 14:06, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Különleges bringás birodalmat terveznek a külső-várkerti futókör mellé

Különleges bringás birodalmat terveznek a külső-várkerti futókör mellé

Egy úgynevezett pumpapálya megépítésére nyújtott be pályázatot a pápai önkormányzat.

De a fene az a pumpapálya?

A "pumpapályán" való szlalomozás, vagy ahogy a profik mondják, a pumpálás, egészen újkeletű bringás sport. Eredetét a 70-es, 80-as évekbeli BMX-es kultúráig lehetne visszavezetni, hiszen az alapmozdulatok, a biciklis trükkök hozzájuk köthetők, ám a sportág komolyabb térhódításra 2002-ben indult, amikor is ausztrál hegyi bringások kialakították az első dombos pályákat és versenyeket szerveztek rajtuk. 2004-ben Amerika átvette az új őrületet és onnantól kezdve nem volt megállás. Maga a pumpálás elnevezés abból ered, hogy a pályán végig egyfajta pumpáló mozgást végzünk a testünkkel, így hajtva kerékpárunkat. Onnan tudjuk, hogy jól csináljuk a gyakorlatot, hogy a bicikli tekerése nélkül tudunk haladni a pályán. Ahogy mondják, ekkor leszünk igazi pumpálók.

Akár már az idén pumpálhatunk

Idén februárban nyújt be pályázatot az önkormányzat a pálya megépítésére, amely a tervek szerint a tavaly átadott külső-várkerti futókör szomszédságában kaphat helyet. Sikeres pályázat esetén 50 %-os támogatást nyerhet el a város az építkezéshez, amely akár már idén nyáron befejeződhet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 15. 11:25, szombat | Helyi

Március 15. - Grőber Attila: A gyermekeink figyelnek bennünket!

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója tiszteletére ünnepi megemlékezést tartottak Pápán, a JMK színháztermében.

2025. Március 14. 17:03, péntek | Helyi

Modern klasszikusok az Esterházy-kastélyban

Dalí, Picasso, Miro, Matisse, Chagall és Kandinsky alkotásaiból nyílt időszaki kiállítás Pápán.

2025. Március 14. 12:43, péntek | Helyi

Közösen szavalta el a Nemzeti Dalt a pápai diákság

Zsúfolásig megtelt a pápai református templom a város és környékbeli oktatási intézményeinek diákjaival és óvodásaival, akik közösen szavalták el Petőfi Sándor legismertebb versét.

2025. Március 14. 09:18, péntek | Helyi

Már nincs tűzgyújtási tilalom

Esős napok jönnek.