Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Kulja András járt választókerületünkben

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

A politikus közösségi oldalán arról számolt be, hogy családokkal és nyugdíjasokkal beszélgettek a térség problémáiról és a fejlesztési lehetőségekről. Bejegyzésében úgy fogalmazott: Ujvári Szilvia „méltón fogja képviselni a körzet minden lakosát” parlamenti képviselőként.

Egészségügyi problémákat emelt ki

Kulja András szerint a választókerület egyik legnagyobb kihívása az egészségügyi ellátás helyzete. Kiemelte a háziorvosok hiányát, valamint azt is, hogy a térség kórháza kimaradhat a fejlesztésekből.

Állítása szerint ezek a problémák komoly kockázatot jelentenek, és hozzájárulhatnak ahhoz, hogy egyes esetekben gyermekek és felnőttek is ellátás nélkül maradnak.

Kormányváltás esetére tett ígéretek

A Tisza Párt programjáról szólva azt írta: céljuk a korrupció megállítása és a befagyasztott uniós források visszaszerzése, amelyeket a „működő Magyarország” felépítésére fordítanának.

A politikus szerint az egészségügy évente legalább 500 milliárd forinttal több forráshoz jutna, amelyet az alapellátás és a járóbeteg-ellátás megerősítésére, valamint kórházfejlesztésekre fordítanának.

Útfelújítási programot is ígérnek

Kulja András arról is beszélt, hogy országos útfelújítási programot indítanának, amely a kisebb, harmad- és negyedrendű utakra is kiterjedne. Indoklása szerint ez azért fontos, hogy a teherforgalom ne terhelje túl a kisebb településeket.

A bejegyzés szerint a párt célja, hogy a vidéki térségek újra élhetőbbé váljanak.

A helyi képviselet szerepét hangsúlyozta

A politikus kiemelte: európai szinten is akkor lehet hatékonyan képviselni a magyar érdekeket, ha olyan országgyűlési képviselők kerülnek be a parlamentbe, akik szoros kapcsolatban állnak a helyi közösségekkel, és képesek jelezni a térségi problémákat.

Kulja András szerint az ilyen együttműködés segítheti, hogy az ország ismét a fejlődés és gyarapodás útjára lépjen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.