Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2011. Szeptember 27. 11:17, kedd | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Kukoricalopó gyermekek a határban

Kukoricalopó gyermekek a határban

2011. szeptember 23-án délután egy pápai rendőr szabadidejében tetten ért két gyermeket, akik az egyik pápai kukoricaföldön megdézsmálták a terményt.

A szolgálaton kívüli nyomozó a szántóföld melletti földúton sétálva két gyermeket pillantott meg, akik a közeli kukoricaföldről jöttek ki, majd a náluk levő zsákokat feltették biciklijükre és a kerékpárt tolva elindultak. A rendőrben a zsákok gyanút keltettek, ezért azonnal szolgálatba helyezte magát és igazoltatta a fiúkat. Az intézkedés alkalmával kiderült, hogy a csomagok kukoricát rejtettek, melyet a 15 illetve a 12 éves gyerekek az imént loptak.

A 2000 Ft értékű terményt a kiérkező járőrök visszaszolgáltatták jogos tulajdonosának, míg a fiatalok ellen – tulajdon elleni szabálysértés miatt – feljelentést tettek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.