Hírek
2020. November 11. 12:52, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Köztéri maszkhasználat: Délután várható döntés, hogy Pápán hol kell hordani a maszkot
Mint ismeretes, a tegnap este megjelent rendelkezések értelmében a 10 ezernél több lakosú települések egyes közterületein a maszkviselés kötelezővé vált, ám a területek kijelölése a polgármester feladata.
Úgy tudjuk, hogy zajlanak az ezzel kapcsolatos egyeztetése, dr. Áldozó Tamás más városok vezetőivel és a helyi jegyzővel is konzultál a kérdésben. A polgármester azt szeretné, ha a pápai szabályozás nem terjeszkedne túl a szükségesen, nem kíván aránytalanul szigorú intézkedést bevezetni, ugyanakkor valamilyen összhangnak lennie kell a települések között és azt is látni kell, hogy nem lehet
olyan szabályozást bevezetni, amely 10-20 méterenként változó előírásokat határoz meg, hiszen ez kaotikus helyzeteket eredményezhet.
Információink szerint a döntés a délután folyamán megszületik, addig viszont értelmezésünk szerint nem kötelező a maszkhasználat Pápa közterein.
A polgármester a közösségi médiában várja a lakosság javaslatait a kérdésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

