Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2025. December 07. 18:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Közösségi fenyődíszítés az Erzsébetvárosban és a Felsővárosban

Közösségi fenyődíszítés az Erzsébetvárosban és a Felsővárosban

Ma délután sok lelkes helybéli díszítette fel a Milleneumi Emlékparkban a Pápai Városfejlesztő Társaság Kft. által biztosított felsővárosi karácsonyfát. A rendezvényen ünnepi műsorral léptek fel az Erzsébetvárosi Óvoda óvodásai, sokan készültek süteménnyel, forró teával. Az eseményen Kovács József és Marton Sándor önkormányzati képviselők is részt vettek.

Hasonló kezdeményezésnek lehettek tanúi az Erzsébetváros lakói is. Az Erzsébet ligetben gyűltek össze, hogy feldíszítsék a városrész karácsonyfáját, a helyiek süteményekkel és teával készültek, az Erzsébetvárosi tagóvoda ovisai pedig műsorral lepték meg az embereket. A fenyőfát egy Zsemlér utcai lakó ajánlotta fel a városnak. A rendezvényen jelen volt dr. Kovács Zoltán, a város díszpolgára és Venczel Csaba önkormányzati képviselő.

Fotó: Venczel Csaba, Kovács József

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”