Hírek
2018. Március 14. 16:10, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Közlekedési akció Pápán
A gépjárművek vezetőit és a külföldi állampolgárok Magyarországi tartózkodásának jogszerűségét ellenőrizték a pápai rendőrök.
A Pápai Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának rendőrei 2018. március 14-én 8 óra 30 perctől 12 óra 30 percig három pápai helyszínen tartottak közlekedési akciót. Az ellenőrzés középpontjában a gépjárművezetők ittasságának ellenőrzése állt, továbbá a rendőrök kiemelt figyelmet fordítottak a nem magyar állampolgárok hazánkban történő jogszerű tartózkodásának ellenőrzésére is.
Valamennyi megállított sofőrrel szemben alkoholtesztert alkalmaztak a rendőrök, amely az akció ideje alatt egy esetben sem mutatott pozitív értéket. Közlekedési szabályszegés miatt egy gépjárművezetővel szemben helyszínbírságot, míg egy másik autóvezetővel szemben közigazgatási bírságot szabtak ki a járőrök. Illegálisan hazánkban tartózkodó külföldivel nem intézkedtek az akcióban részt vevő rendőrök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

