Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2021. Június 04. 16:56, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Koszorúzással emlékezett az ellenzék Trianonra

Koszorúzással emlékezett az ellenzék Trianonra

Grőber Attila és Kovács József az MSZP, Süle Zsolt pedig a Jobbik képviseletében helyezett el koszorút Pápán, a Millennium Emlékparkban 16:32 perckor, vagyis a békediktátum aláírásának pontos időpontjában.

Trianon minenkinek fáj - mondta a koszorúzást követően Grőber Attila. - Nincs olyan hiteles ember, aki ne érezné ezt valóban nemzeti tragédiának, azonban ennek a tragédiának a megélésében nagy különbségek és éles ellentétek vannak - tette hozzá.

Az MSZP helyi elnöke szerint az ünnepek nem azért vannak, hogy azokon a politikai üzeneteiket elmondják, hanem arra valók, hogy megéljük és átéljük azokat. - Azt gondolom, hogy ami hiányzik, az a kézfogás, az egymás szemébe nézés és az őszönteség. Én hiszek abban, hogy lesz majd olyan pillanat, amikor mindenki enged abból, hogy táborokban gondolkodjon, mivel ez sokáig nem tartható. Ezzel mi okozunk egy újabb nemzeti tragédiát, ennél többet ér az emberi élet. Mindenkinek közeledni kellene a másikhoz. Másnak is, és nekünk is - hangsúlyozta Grőber Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”