Hírek
2020. Március 12. 11:37, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Koronavírus: Pápán is elmarad a Március 15-i megemlékezés
10 órakor a koszorúzást megtartják, a városi kitüntetések átadására máskor kerül majd sor.
A városi intézmények vezetőivel egyeztetett a városvezetés március 12-én csütörtökön délelőtt, a Városházán, a koronavírussal kapcsolatosan. Áldozó Tamás polgármester az egyeztetésről elmondta, az operatív törzs korábbi döntései szabályozzák azokat a kereteket, amelyek az önkormányzati rendezvényekkel és intézményi működésekkel kapcsolatosak. Az értekezleten az intézményvezetők beszámoltak arról, hogy az eddigi fejlemények hogyan érintették működésüket és milyen kihívásokkal kell szembenézni.
Dr. Vörös Ibolya, a pápai kórház főigazgatója tájékoztatta a jelenlévőket arról, hogy továbbra sincs Pápán és környékén igazolt esete a járványnak. Ugyanakkor hozzátette, megyénkben is nagyon nagy kapacitással készült fel az intézményrendszer arra az esetre, ha a járvány megjelenne Veszprém megyében is.
A Március 15-i megemlékezés elmarad, 10 órakor koszorút helyez el a városvezetés a Március 15. téren, melyhez csatlakozhatnak szervezetek, magánszemélyek. A városi kitüntetések átadásával kapcsolatosan később határoznak, a városvezető szerint Pápa város napja, vagy augusztus 20-a megfelelő alkalom lehet ezek átadására. A március 20-ra tervezett sportközpont alapkőletételt megtartják, de a hozzá kapcsolódó programok elmaradnak. Az eseményen részt vesz majd Kövér László házelnök is.
A rendkívüli intézkedések határa március 31-e, de arra készülnek, hogy ezt ki kell majd tolni és az áprilisra, sőt, májusra tervezett rendezvények – így többek között a városi ballagás - is jó eséllyel elmaradhatnak.
Dr. Áldozó Tamás polgármester a józan, felelős gondolkodásra hívta fel a figyelmet, mindenkit arra kérve, hogy a megelőzéshez szükséges intézkedéseket fokozottan tartsa be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

