Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2025. Június 10. 12:24, kedd | PR

Kitettek magukért a diákok és a tanárok

Kitettek magukért a diákok és a tanárok

méltóképpen ünnepelték a versenyzők a K&H Vigyázz, kész, pénz! jubileumi évadát

Nagy érdeklődés kísérte az idei, jubileumi K&H Vigyázz, kész, pénz! diákoknak megrendezett pénzügyi vetélkedőt, amely az ide tanévre a júniusi döntővel véget ért. A mostani versenyre, amelyben a K&H együttműködött az MNB-EduLab Nonprofit Kft-vel, a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont működtetőjével, összesen 3438 csapat nevezett, ami 10 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. A vetélkedő másfél évtizedes történetében pedig összesen több mint 100 ezer diák mélyíthette el a pénzügyi tudását. A folytatás a pénzintézet részéről nem kérdés, természetesen a következő tanévben is sor kerül rá.

Idén ünnepelte 15. születésnapját a K&H Vigyázz, kész, pénz! országos pénzügyi vetélkedő, amely fennállása óta már több mint 100 000 diák pénzügyi tudatosságát segítette. A mostani versenyben a K&H együttműködött a MNB-EduLab Nonprofit Kft-vel, a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont fenntartójával, ezzel is segítette a diákokat, hogy minél szélesebb tudást szerezhessenek.

Az idei versenyben a gyerekek, az iskolák és a tanárok igazán kitettek magukért, a jubileumnak megfelelően. Ez azt jelenti, hogy a tanév elején összesen 3438 csapat – több mint 10 százalékkal több, mint tavaly – indult országszerte, ami 14 119 diákot jelent. A megmérettetésen 525 iskola vett részt. Három forduló után a legjobbak a vetélkedő döntőjén mérhették össze tudásukat, amelyre egy nagyszabású budapesti esemény keretében június 4-5-én került sor – közölte a K&H.

Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója elmondta: a vetélkedősorozatban a gyerekek változatos és a mindennapokban is hasznosítható tudást közvetítő feladatokon keresztül mutathatták meg pénzügyi ismereteiket. A döntőben pedig komplex feladatokat oldottak meg, például családi költségvetéssel kapcsolatos döntési helyzeteket elemeztek, plakátot készítettek a fiatalokat érintő pénzügyi témákban, vagy épp a K&H nyugdíjkalkulátora segítségével kiszámolták, mennyit kellene Kápé, a K&H Vigyázz, kész, pénz! blogger apukájának havonta félretennie nyugdíjbiztosításra. Ezek a gyakorlatok nemcsak a pénzügyi tudatosságot fejlesztették, hanem arra is ráirányították a figyelmet, milyen fontos már fiatal korban megérteni a hosszú távú öngondoskodás, például a nyugdíjelőtakarékosság jelentőségét.

kik lettek a győztesek?

  • Az idei versenyen a 3-4. osztályosok mezőnyében a „4.b Milliomosai” névre keresztelt csapat végzett az élen, ők a Kiss Árpád Általános Iskolából érkeztek Balassagyarmatról. Ebben a korcsoportban a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola „PénzesNÉGYes” gárdája lett a második, a harmadik helyet pedig budapesti „Kápés Csajok” szerezték meg, ők az Újpesti Szűcs Sándor Általános Iskola tanulói
  • Az 5-6. osztályosoknak kiírt versenyt a „#KáPé tesók 3” csapata nyerte, amelynek tagjai a szolnoki Szegő Gábor Általános Iskolába járnak. Ezüstérmesek lettek az „Aranycsapat 3” tagjai, utánuk végzett a „Mindusmókus” csapat. Előbbiek a Budapest XX. Kerületi Gyulai István Általános Iskolából, utóbbiak az Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola és Óvodából neveztek a versenyre.
  • A 7-8. osztályosoknál az első helyen a Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium „Természetes intelligencia” csapata végzett. Majd a „NemTudom” nevű válogatott következett, akik a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulói. A korosztály versenyének harmadik helyezettje pedig a pécsi Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium „Fertiggeld Dusalz” csapata lett.
  • A 9-11. osztályba járó diákok vetélkedőjében is a Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnáziumból nyertek, a „Kápékópé” csapat vitte a prímet. Második helyen zárt az „Acsapat” gárdája a Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Boros Sámuel Technikumból. A harmadikon pedig a Bajai SZC Türr István Technikum „Tőzsdecápák 4„ néven futó összeállítása.

A csapatok értékes nyereményekkel gazdagodtak. A díjak között szerepelt segway, videóprojektor, okosóra, fejhallgató, VR szemüveg és hordozható hangszóró is. A fődíjak mellett különleges élményekkel is gazdagodtak a győztesek: süteményezéssel egybekötött tárlatvezetést is nyertek a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpontba. A Magyar Állami Operaház minden korcsoportban az 1. helyezett csapat tagjai és csapatvezetője részére jegyeket biztosított egy választott előadásra. Az RTL különdíjat adott minden korcsoportban a döntő legkreatívabb csapatának: egy RTL-es stúdiólátogatást.

A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! vetélkedő továbbra is elkötelezett a fiatalok pénzügyi tudatosságának fejlesztése iránt, és bízik abban, hogy a következő években is hasonlóan sikeresen járul hozzá a generációk pénzügyi felkészültségéhez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 14:11, szerda | PR

A NAV 2026-os ellenőrzési irányelvei: mire készüljenek a vállalkozások?

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyilvánosságra hozta 2026-os ellenőrzési tervét, amelyből egyértelműen látszik, hogy az adóhatóság továbbra is az adatvezérelt, kockázatalapú kiválasztásra építi ellenőrzési gyakorlatát.

2026. Június 03. 14:08, szerda | PR

Hogyan kezelhető hatékonyan egy adóellenőrzés?

Egy vállalkozás vezetője számára az egyik legnagyobb stresszhelyzetet sokszor nem egy piaci válság vagy egy fontos partner elvesztése jelenti, hanem egy váratlan adóhatósági vizsgálat.

2026. Június 03. 14:05, szerda | PR

Így alakítható ki a sikeres és produktív napok alapja

A napunk első hatvan perce döntő fontosságú a mentális fókusz és a napi teljesítmény szempontjából.