Hírek
2017. Március 08. 13:00, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Kisalföld.hu
Kisalföld: Téti rendőr árulhatott drogot egy buliban
A Kisalföld információi szerint egy Téten szolgálatot teljesítő rendőr bukott meg drogkereskedésen.
A téti focipálya mellett lévő büféről a helyiek semmi rosszat nem mondanak. Leginkább meccsnapokon és falunapon, de hétköznap is szoktak oda járni az emberek. Van, hogy éjfél után is hallani a hangjukat, de nincs szó randalírozásról, botrányról. Február 17-én mégis rendőrök vonultak ki a kocsmába, három embert elvittek. Egyikük egy helyi rendőr volt - írja a lap.
Kevesen hallottak a razziáról, aki igen, annak is félinformációi vannak inkább. A rendőrségen kopogtattunk először mi is, onnan azonban egyenesen a Győri Járási és Nyomozó Ügyészséghez irányítottak. Ez megerősítette azt az információt, hogy valóban rendőr is szerepel az ügyben.
Dr. Gál Katalin ügyészségi szóvivő lezárta a félmondatokat. Megkeresésünkre elmondta, valóban nyomoznak egy rendőr ügyében, akit kábítószer-kereskedéssel gyanúsítanak.
A nevezett napon születésnapot ünnepeltek a büfében, oda szállt ki a rendőrség. Hogy bejelentésre vagy sem, az egyelőre nyitott kérdés. Az viszont biztos, hogy a kábítószergyorsteszt három embernél is pozitív mintát mutatott – egyik volt a helyi rendőr.
Mindhárom pozitív drogtesztet produkáló férfit előállította a rendőrség, s mivel kettőjük ellen „csak" kábítószer-birtoklás lett a gyanú, így feltételezhetjük, hogy ők azt vallották: az amfetamintartalmú tablettákat a rendőrtől vásárolták.
Aki Téten hallott az esetről, fejcsóválva jegyzi meg: mindenhogy szomorú a történet. Az érintett rendőr mindent kockáztatott és mindent elveszíthet – mondják, s ebben nyilván igazuk van. Tét kisváros, ismerik egymás életét.
A harmincas évei végén járó férfi ellen most is folyik a nyomozás, előzetes letartóztatásba nem került, korlátozást nem alkalmaznak vele szemben. Rendőrként azonban – mondták el a helyszínen az emberek – azóta állítólag nem szolgál.
Az érintett büfének is más az üzemeltetője két hete – ez is szoros összefüggésben van a razziával, tették hozzá a helyiek.
Fotó: kisalföld.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi
„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével
A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.

