Hírek
2025. Február 21. 20:26, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Kijött a Magyar Nemzet videója, amivel beszállt a pápai időközi választás kampányába
A kormányközeli lap több napon keresztül forgatott városunkban, végül egy rövid videót hozott nyilvánosságra.
Számos választás lezajlott már városunkban, de arra még nem volt példa, hogy egy körzeti voksolás ilyen heves médiafigyelmet kapott volna Pápán, az országos sajtó részéről. A Magyar Nemzet újságírói ugyanis több napot is eltöltöttek városunkban, mint a közzétett rövid videójukból kiderült, korábbi vállalkozásaival kapcsolatban támadják a Grőber Attila polgármester által támogatott független jelöltet.
A videó szerint több vállalkozása is tönkrement Kerti Györgyinek és jelenleg nem szerepel a köztartozásmentesek listáján, ez pedig a képviselőség feltétele. Illetve 30 napon belül igazolnia kell köztartozás-mentességét:„Az önkormányzati képviselő megválasztásától számított harminc napon belül köteles kérelmezni felvételét az adózás rendjéről szóló törvényben meghatározott köztartozásmentes adózói adatbázisba (a továbbiakban: adatbázis). Az önkormányzati képviselő az adatbázisba történő felvételére irányuló kérelme benyújtásának hónapját követő hónap utolsó napjáig köteles a képviselő-testületnél igazolni az adatbázisba való felvételének megtörténtét"
Megkerestük Kerti Györgyit az ügyben, aki hírportálunknak elmondta, adminisztratív oka van annak, hogy februárban nem került fel a listára, a NAV minden dokumentumát befogadta és a márciusban nyilvánosságra kerülő listán már szerepelni fog, így semmilyen akadálya nincs a képviselőségének. Hozzátette, nem gondolja, hogy magyarázkodnia kellene, nem ő az egyetlen vállalkozó, aki a rossz gazdasági környezetben felszámolni kényszerült a cégét, ezzel ő veszítette a legnagyobbat. Ugyanakkor felháborítónak tartja, hogy ilyen támadások érik a személyét, amiért a politika közelébe merészkedett.

Grőber Attila polgármester a ma délutáni lakossági fórumon köszönetet mondott Kerti Györgyinek azért, hogy kitart a jelöltsége mellett. Példátlannak nevezte azt a fajta támadást, amit a fideszes média Kerti Györgyivel szemben tesz. - Kerti Györgyi nem politikus. Egy kis város egyik körzetének képviselője szeretne lenni, éppen csak a közélet peremére lépett. Miatta napokat tölt el Pápán a kormányközeli Magyar Nemzet két újságírója? Az, hogy valakinek a vállalkozása nem megy, rámegy a lakása, az egzisztenciája, és ezért bűnözőként és csalóként állítják be, az felháborító - hangsúlyozta Grőber Attila.
A polgármestertől megtudtuk, a Magyar Nemzet egy hosszú riportot készített vele, miután előzetes bejelentés nélkül, munkaidőn túl, a Városháza belépési szabályzatát kijátszva szólaltatták meg. Ennek ellenére néhány kiragadott részletet szerepeltetnek csupán a videóban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

